Proč je to výhodné?

Jak všichni dobře víte, zastaralé zdroje tepla mají podstatný vliv na zhoršení kvality ovzduší. Výměnou těchto nevyhovujících, vysokoemisních kotlů se tedy můžete i vy podílet na zlepšení kvality ovzduší v blízkosti vašeho bydliště a podpořit tak význam ekologický.

Další výhodou pro uživatele je zvýšení komfortu topení. O některé typy kotlů (automatický na pelety) se nemusíte v podstatě starat, jednou týdně naplníte násypku a vynesete popel. Tento kotel si umí sám zatopit a pracovat dle vašeho nastavení. I ostatní dotační kotle přinášejí spoustu výhod a inovací, které se projevují zejména snížením spotřeby paliva a zvýšením účinnosti oproti zastaralým zdrojům tepla. 

A tím se dostáváme k další výhodě a tou je výhoda ekonomická. Díky dotaci může konečný uživatel získat až 80% výdajů zpět. Maximální kotlíková dotace tak činí 127.500 Kč.

Navíc od září roku 2022 bude zakázáno používat staré neekologické kotle 1. a 2. emisní třídy. Ten, kdo nevyužije nyní kotlíkové dotace, si bude muset výměnu starého kotle hradit sám. Vzhledem k tomu, že se nejedná o malou investici, je pro žadatele využití kotlíkové dotace velmi výhodné.

 

Potřebujete poradit ? Proč je to výhodné?

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací