Montáž a servis tepelných čerpadel

Naše firma nabízí balíček služeb ušitý přímo na míru Vašim individuálním potřebám.

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, není nic jednoduššího než nás kontaktovat a domluvit si nezávaznou schůzku.

Náš technik Vám pomůže s výběrem vhodného tepelného čerpadla s přihlédnutím k Vašim individuálním podmínkám, potřebám a přáním. Cena celkové realizace se může pohybovat již od 100.000 Kč.

V případě, že budete chtít využít možnosti výměny starého kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo  v rámci Kotlíkové dotace, nabízíme Vám  kompletní zpracování žádosti dle platných podmínek.

Odvezeme a ekologicky zneškodníme Váš starý kotel.

Objednáme a namontujeme nové tepelné čerpadlo.

Čerpadlo po montáži zprovozníme, provedeme topnou zkoušku, seznámíme Vás s jeho ovládáním.

Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis, který zajišťujeme do 48 hodin od nahlášení poruchy.

Proč zvolit tepelné čerpadlo?

  • Finanční úspora

Jedním z hlavních důvodů ke koupi tepelného čerpadla  jsou peníze, které ušetříte na provozu Vašeho domu. Ceny energií jsou v současnosti vysoké a jedinou obranou proti vysokým platbám za plyn či elektřinu je snížení své závislosti na monopolních dodavatelích těchto energií. Tepelné čerpadlo je jednou z možností, jak toho dosáhnout. Peníze, které zaplatíte za tepelné čerpadlo se vám při současných cenách energií velmi rychle vrátí zpět na dosažených úsporách!

  • Komfort

Tepelné čerpadlo je jediná technologie, která Vám poskytne komfort plynového vytápění za cenu vytápění dřevem. Komfort tepelného čerpadla oceníte nejvíce, pokud jste dosud topili kotli na uhlí, dřevo nebo krbovými vložkami. S tepelným čerpadlem se už nemusíte starat o zásoby paliva na zimu a v zimě pak odpadne starost se zatápěním, přikádáním, čištěním  a vynášením popela! Majitelé krbových vložek ocení po instalaci tepelného čerpadla i zásadní snížení prašnosti v celém domě.

  • Technologie

Tepelné čerpadlo Vám umožní  jednoduše a levně využívat i další technologie ve Vašem domě. K tepelnému čerpadlu lze snadno doplnit například řízené větrání, které bude stát výrazně méně, než běžné samostatně instalované větrací systémy. Pokud se rozhodnete pro čerpadlo s vrty, můžete snadno pro svůj dům získat pasivní chlazení, které pracuje celoročně v podstatě bez provozních nákladů. Stejně tak většina tepelných čerpadel vzduch/voda, může fungovat jako zdroj chladu pro klimatizaci celého domu.

  • Ekologie

Tepelné čerpadlo je k životnímu prostředí mnohem ohleduplnější než jiné zdroje tepla. jeho používáním se výrazně snižují emise skleníkových plynů a dalších škodlivin. Proto jsou tepelná čerpadla výrazně podporována Státním fondem životního prostředí v dotačním programu Zelená úsporám a v Kotlíkových dotacích.

Při výběru tepelného čerpadla je dobré znát několik základních pojmů, které jsou zásadní pro pochopení celé problematiky.

  • Sezonní energetická účinnost vytápění ηs [%]  

Tato hodnota ukazuje, jak je zdroj tepla účinný ve využití primární energie obsažené v palivu. Nejlepší kondenzační plynové kotle mají tuto účinnost 95 % a nejlepší tepelná čerpadla země/voda okolo 220 %. U tepelných čerpadel se sezonní energetická účinnost přímo odvozuje od topného faktoru SCOP a zahrnuje v sobě faktor vyjadřující účinnost výroby a distribuce elektřiny. Čím je sezonní energetická účinnost vyšší, tím méně elektřiny tepelné čerpadlo potřebuje!

  • Topný faktor

Topný faktor je základním parametrem ukazujícím "účinnost" samotného tepelného čerpadla. Je to poměr mezi vyrobeným teplem a spotřebovanou elektrickou energií. Čím vyšší topný faktor, tím je provoz zařízení levnější. Čím je nižší teplota topné vody, tím je topný faktor vyšší  - proto je výhodnější podlahové topení, kterému stačí nižší teplota vody než radiátorům.

 V praxi se setkáte se dvěma druhy topných faktorů:

 COP (Coefficient Of Performance) - ukazující hodnoty při konkrétních laboratorních podmínkách

 SCOP (Seasonal Coefficient Of Performance) - ukazující průměrnou hodnotu za celou topnou sezónu 

Průměrný sezonní topný faktor bývá označován také jako SPF (Seasonal Performace Faktor) nebo SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio).    

Topné faktory srovnávejte vždy při stejných podmínkách!

  • Označení typu tepelného čerpadla

První slovo označuje odkud tepelné čerpadlo bere energii (země, voda, vzduch), druhé slovo označuje jak tepelné čerpadlo energii dodává do objektu (voda, vzduch).

  • Ekvitermní regulace

Regulace která v závislosti na venkovní teplotě upravuje teplotu topné vody vstupující do topného systému. U tepelných čerpadel je ekvitermní regulace důležitější než u jiných zdrojů tepla, protože čím je nižší teplota topné vody, tím je provoz tepelného čerpadla levnější.

 

 

Potřebujete poradit ? Montáž a servis tepelných čerpadel

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací