Montáž a servis kotlů na tuhá paliva

Jak vybrat vhodný kotel na tuhá paliva pro vaše podmínky?

Zabýváme se převážně prodejem a montáží kotlů, které jsou šetrné k přírodě, ušetří až 30% paliva a poskytují komfort při obsluze. Jedná se o kotle automatické se zásobníkem, které využívají jako palivo pelety a hnědé uhlí nebo pouze jedno ze zmíněných paliv. Každé řešení takového kotle má své výhody a nevýhody. 

Kotle na pelety

Pokud chcete topit pouze peletami, jsou pro vás výhodné kotle výhradně na pelety. Ve své základní výbavě mají již automatické žhavící tělísko, které dokáže pomocí impulsu po telefonu nebo internetu kotel zažehnout. Díky tomu jste schopni si třeba den před příjezdem domů zatopit jedním tlačítkem na mobilním telefonu. Ke standartní výbavě patří, že kotel, který je v pracovním režimu a dosáhne své nastavené maximální teploty nechá hořák vyhasnout a třeba za hodinu, když provozní teplota kotle poklesne, si jej opětovně zapálí. Tím vám ušetří mnoho paliva.

Kotle na uhlí

Kotle na uhlí toto výše zmíněné samozápalné tělísko nemají. Automatika těchto kotlů se omezuje na automatické omezování výkonu a režim, kdy kotel pracuje ve výkonu a nebo je v útlumu. Udržuje si malou hromádku žhavého uhlí, aby nevyhasl a když potřebuje, tak se rozhoří třeba do plného výkonu. Tyto hořáky jsou konstruovány tak, aby pracovaly od zapálení až po vyhasnutí.

Potřebujete poradit ? Montáž a servis kotlů na tuhá paliva

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací