Automatický kotel na uhlí a pelety Kovarson Gekon 25 KW Kotlíková dotace

Automatický kotel na hnědé uhlí a pelety s univerzálním hořákem českého výrobce, ekodesign, 5 třída, násypka 250 litrů,

kliknutím zvětšíte
Automatický kotel na uhlí a pelety Kovarson Gekon 25 KW Kotlíková dotace
Automatický kotel na uhlí a pelety Kovarson Gekon 25 KW Kotlíková dotace Automatický kotel na uhlí a pelety Kovarson Gekon 25 KW Kotlíková dotace Automatický kotel na uhlí a pelety Kovarson Gekon 25 KW Kotlíková dotace Automatický kotel na uhlí a pelety Kovarson Gekon 25 KW Kotlíková dotace Automatický kotel na uhlí a pelety Kovarson Gekon 25 KW Kotlíková dotace Automatický kotel na uhlí a pelety Kovarson Gekon 25 KW Kotlíková dotace
ks
Kód:Gekon 25A
Výrobce:Kovarson
Cena s DPH : 116 873,- Kč
DPH:21 %
Hmotnost: 490 kg

PŘI MONTÁŽI NAŠÍ FIRMOU DPH 15%.

Automatický kotel se zásobníkem od české firmy Kovarson je předurčen přímo pro vaší kotelnu pokud je menší velikosti, nebo má nízké stropy. Kotlové těleso (výměník), které tvoří svařenec z plechů o síle 6mm a kritická místa jsou zesílená na sílu 8mm ve spojení  s výborným zpracováním je zárukou velmi dlouhé životnosti.

Šnek univerzálního hořáku je  uložen po celé délce, tím nedochází k poškození ložisek v převodovce a kotel při podávání paliva je méně hlučný. Podávací šnek v místě litinového hořáku opatřen opačným závitem, který tlačí palivo daným směrem nahoru přímo do středu pece hořáku. Eliminuje se tak drcení uhlí na prach a nevznikají spékance, které jsou vytlačeny přes okraj do popelníku.

Horké plyny z hořáku prochází od hořáku přes šamotovou stěnu zlepšující emisní hodnoty do dvoukomorového horizontálního výměníku, který má ještě v druhé komoře dva vertikální výměníky. Zde jsou do meziprostorů zasunuty turbulátory pro zpomalení proudění horkých spalin kotlem a snižuje se rapidně teplota spalin. Dále se tepelná energie ze spalin předává ve dvoukomorovém vertikálním výměníku, kde dochází k minimálnímu zanášení a tím méně častému čištění. Konečné výstupní spaliny mají velmi nízkou teplotu 150°C a kotel tak dosahuje vysoké účinnosti až 95% a velmi nízkých emisních hodnot. Kotel je izolován nezávadnou minerální vatou o síle 6 cm, což vede k minimálním tepelným ztrátám do prostoru kotelny. Všechna tepelná energie zůstává v kotli a předává se do vody na celkové teplosměnné ploše 3m2. Na kotli je umístěn pouze panel řídící jednotky SPARK, který je kabelem vedeným pod horním oplechováním spojen s centrálním řídícím modulem, který může být umístěn kdekoliv v kotelně. Kotel se vyrábí v pravém nebo levém provedení a pod zásobníkem je nasunutý kryt kompletního podavače. Kotel díky nízké energetické náročnosti splňuje směrnici EKODESIGNU.

Díky učinnosti a ekokologickému spalování je tento kotel zařazen na hnědé uhlí do 5 třídy, splňuje ekodesign a je zařazen do seznamu pro dotační programy ,, Zelená usporám a Kotlíková dotace,, pod SVT kodem 20327..

Kotel standartně dodáváme s řídící jednotkou ecoMax 800 RZ . Tato jednotka umí oproti levnjším verzím automaticky ovládat  ekvitermní regulaci nebo ovládání směšovacího ventilu. Návod k této jednotce si mužete stáhnout a prohlédnout zde

Označení kotle   GEKON 20 GEKON 25
Jmenovitý výkon na uhlí kW 20 25
Jmenovitý výkon na pelety kW 20 25
Minimální výkon na uhlí kW 6,5 8
Minimální výkon na pelety kW 6,5 8
Účinnost uhlí jmenovitý výkon % 95,5 91,2
Účinnost pelety jmenovitý výkon % 92 92
Teplota spalin uhlí -jmenovitý výkon °C 108 129
Teplota spalin pelety -jmenovitý výkon °C 100 97
Teplota spalin uhlí -minimální výkon °C 66
Teplota spalin pelety -minimální výkon °C 65,5
Tah komína ps 18 - 19 19 - 20
Teplosměná plocha m2 3,2
Doporučená provozní teplota topné vody °C 70 - 90
Minimální teplota vratné vody °C 60
Maximální provozní tlak bar 4
Připojovací napětí V 230
Maximální elektrický příkon W 170
Průměrný elektrický příkon W 50
Hmotnost celková kg 450
Hmotnost kotlového tělesa kg 357
Obsah vodního prostoru l 96
Objem zásobníku na uhlí l 250
Rozměr plnícího otvoru zásobníku na uhlí mm 340 x 530
Hloubka kotle (včetně komína) mm 887
Výška kotle mm 1094
Šířka kotle mm 1215
Průměr kouřového hrdla mm 160
Přípojky topné a vratné vody 6/4
Třída kotle dle ČSN EN 303-5 dřevo/uhlí - 5
Vytápěná plocha do: m2 200 250

 

 

Kotlíkové dotace Kotlíkové dotace

Potřebujete poradit ? Automatický kotel na uhlí a pelety Kovarson Gekon 25 KW Kotlíková dotace

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací




Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam